28 maj 2024 08:15

Mod att förändra, 28 maj 2024 – Frukostföreläsning med Ida Kjos (Stockholm)

I föreläsningen "Mod att förändra" tar Ida Kjos med publiken på en interaktiv resa som innehåller allt mellan skratt och gråt.

Behöver vi bli bättre på att säga ifrån när något är fel? Kan vi leda andra om vi inte leder oss själva? Kan vi träna vår muskel mod? Hur tar vi med hela oss själva i alla rum, och varför är det viktigt för både individ och organisation? Kan vi leva lite mer?

I föreläsningen ”Mod att förändra” tar Ida med publiken på en interaktiv resa som innehåller allt mellan skratt och gråt. Hon delar generöst med sig av sina egna erfarenheter från sin tid som advokat i näringslivet och val därefter. Hon ingjuter mod och förändringsvilja i publiken genom forskning, anekdoter och olika praktiska övningar. Hennes föreläsningar är något du inte tidigare upplevt.

Datum: 28 maj 2024
Tid: Kaffe/Te/Macka serveras från 07.45 och föreläsningen är 08.15 – 09.00
Plats: Södra Teatern, Mosebacke Torg 1 – 3, Stockholm

Föreläsningen presenteras i samarbete med Södra Teatern.

De senaste nyheterna

20 mars

Välmående som strategi – En nyckel till starka team och hållbara resultat

Hur skapas egentligen framgångsrika samarbeten? Och vad krävs för att bygga team som inte bara presterar, utan också mår bra längs vägen, tillsammans?

16 mars

Hur bokar man rätt föreläsare till ett företagsevent?

Att boka rätt föreläsare eller moderator är avgörande för hur ett företagsevent upplevs. En bra talare kan skapa energi, ge nya perspektiv och konkreta insikter som deltagarna tar med sig och minns, långt efter att eventet är över.

14 april 2026 07:30

Frukostföreläsning med Rose Bajoul & Siri Helle 14 april 2026 (Stockholm)

Välkommen på två korta, kärnfulla föreläsningar på Epicenter i Stockholm!

9 mars 2026 15:30

Föreläsning med Joakim Paasikivi och Anna Throne Holst, 9 mars 2026 (Stockholm)

En värld i oordning - geopolitik och dess påverkan på affärslivet.

Alla nyheter
Tillbaka
Nästa