19 februari 2025

MySpeakers Nyhetsbrev – Februari 2025

Galasäsongen är igång! Vi tipsar även om nya profiler på hemsidan och bjuder på bio.

Galasäsongen är i full sving – och inte vill vi vara sämre! Igår, 11 februari kl. 10:00 öppnade röstningen till MySpeaker of the Year 2025! In och rösta på din favorit! Eller nominera din egen i vår öppna kategori ”Publikens pris”.

Förutom detta så bjuder vi på en härlig möjlighet att gå på filmen ”Det kunde varit vi”, rekommenderar vår nästa frukostföreläsning i Göteborg och tipsar om några nya profiler som du hittar på vår hemsida – inga mindre än Micael Bydén och Anna Hedenmo.

Filmvisning på biograf Grand: Det kunde varit vi

MySpeaker, Pär Johansson och hans team bjuder in till möjlighet att gå på visning av filmen ”Det kunde varit vi” 13 mars. Det är max 50 personer som kan delta, och det är först till kvarn.

Är du intresserad? Klicka vidare här! >>

De senaste nyheterna

25 augusti

MySpeakers Nyhetsbrev – Augusti 2026

Nu kör vi! Hela teamet på MySpeaker är tillbaka efter semestern och ser fram emot att skapa oförglömliga event med er!

18 augusti

Vad vill du att din personal ska prata om vid kaffemaskinen på måndag?

Det är dags att skapa höstens gemensamma upplevelser!

9 oktober 2026 07:45

Basera dina åsikter på fakta! – Frukostföreläsning med Anna Rosling Rönnlund

Välkommen till en faktaspäckad morgon på Hotel Sheraton i Stockholm!

17 juni

MySpeakers Nyhetsbrev – Juni 2026

En intensiv vår går mot sitt slut. Läs om de senaste trenderna och få tips om nya spännande föreläsare!

Alla nyheter
Tillbaka
Nästa

Inspiration, trender och nyheter inför ditt nästa event!

Välkommen till MySpeakers nyhetsrum – din samlingsplats för de senaste trenderna, aktuella nyheter och events, och annan inspiration från talarbranschen. Här hittar du artiklar och texter skrivna både av oss på MySpeaker och våra olika profiler. Vårt mål är att bidra med inspiration till dina kommande events, både vad det gäller ämnesval och personen på scen.

I nyhetsrummet hittar du bland annat artiklar om: 

  • Utvecklande ledarskap och organisationskultur.
  • Konkret inspiration och motivation för både individer och team.
  • Metoder för att stärka arbetsglädje och engagemang på arbetsplatsen.
  • Framgångsrik kommunikation som gör skillnad på riktigt.
  • Framtidsspaningar kring globala trender, digitalisering och AI.

Oavsett om du vill hålla dig uppdaterad på marknadens skiften eller letar efter rätt talare till en specifik utmaning, hittar du kunskapen och drivkraften här hos oss på MySpeaker.