19 februari 2025

MySpeakers Nyhetsbrev – Februari 2025

Galasäsongen är igång! Vi tipsar även om nya profiler på hemsidan och bjuder på bio.

Galasäsongen är i full sving – och inte vill vi vara sämre! Igår, 11 februari kl. 10:00 öppnade röstningen till MySpeaker of the Year 2025! In och rösta på din favorit! Eller nominera din egen i vår öppna kategori ”Publikens pris”.

Förutom detta så bjuder vi på en härlig möjlighet att gå på filmen ”Det kunde varit vi”, rekommenderar vår nästa frukostföreläsning i Göteborg och tipsar om några nya profiler som du hittar på vår hemsida – inga mindre än Micael Bydén och Anna Hedenmo.

Filmvisning på biograf Grand: Det kunde varit vi

MySpeaker, Pär Johansson och hans team bjuder in till möjlighet att gå på visning av filmen ”Det kunde varit vi” 13 mars. Det är max 50 personer som kan delta, och det är först till kvarn.

Är du intresserad? Klicka vidare här! >>

De senaste nyheterna

1 december 2026 08:00

Hur kan företag omsätta kompetens, resurser och engagemang i konkreta insatser för Ukrainas framtid? 

Ett event med Rädda Barnen, Dun & Bradstreet och talarbyrån MySpeaker.

22 oktober

MySpeakers Nyhetsbrev – Oktober 2026

Ett nyhetsbrev om förändring - det ämnet som efterfrågas mest just nu.

6 november 2026 07:45

Who will control the intelligence of the future? – Breakfast talk with Silvija Seres

Welcome to an inspiring and exciting event at Epicenter, November 6th!

16 november 2026 08:00

NYFIKEN – Frukostevent i Göteborg med Anna Throne Holst

Frukostseminarium och nätverksmingel på Jacy'z 16 november 2026! Välkommen!

Alla nyheter
Tillbaka
Nästa

Inspiration, trender och nyheter inför ditt nästa event!

Välkommen till MySpeakers nyhetsrum – din samlingsplats för de senaste trenderna, aktuella nyheter och events, och annan inspiration från talarbranschen. Här hittar du artiklar och texter skrivna både av oss på MySpeaker och våra olika profiler. Vårt mål är att bidra med inspiration till dina kommande events, både vad det gäller ämnesval och personen på scen.

I nyhetsrummet hittar du bland annat artiklar om: 

  • Utvecklande ledarskap och organisationskultur.
  • Konkret inspiration och motivation för både individer och team.
  • Metoder för att stärka arbetsglädje och engagemang på arbetsplatsen.
  • Framgångsrik kommunikation som gör skillnad på riktigt.
  • Framtidsspaningar kring globala trender, digitalisering och AI.

Oavsett om du vill hålla dig uppdaterad på marknadens skiften eller letar efter rätt talare till en specifik utmaning, hittar du kunskapen och drivkraften här hos oss på MySpeaker.