10 september 2020

Webinar ”Sälj som ett proffs” – Per Lange

Vill du bli en fantastisk säljare och ta nästa steg i karriären – på ett behagligt och lustfyllt sätt? I...
Vill du bli en fantastisk säljare och ta nästa steg i karriären – på ett behagligt och lustfyllt sätt?

I varje bransch finns ett fåtal exceptionella säljare som säljer för otroligt mycket mer än sina kollegor, ofta utklassar de till och med den näst bästa på topplistan. Orsakerna bakom dessa extraordinära prestationer varierar, t.ex.hårt arbete och bättre time management. En av de främsta orsakerna är en fantastisk säljpitch – en pitch som hjälper kunderna att förstå den fulla nyttan med lösningen och som undanröjer alla tvivel och farhågor kring att implementera den.

Per Lange och Peder Linder har undersökt säljare som ligger på 80% winrate/avslutsfrekvens (de stänger 80% av kvalificerade leads) i branscher där de flesta säljare ligger runt de vanliga 5% – 30%.

Dessa vinnande säljpresentationer har 5 gemensamma kännetecken. I detta banbrytande webinar avslöjar vi dem alla. A-ha upplevelser och KONKRETA TIPS utlovas om hur du kan bygga din super-pitch.

Vill du bli den bästa i din bransch? Om du har motivationen så har vi verktygen! Det perfekta uppstartsmötet för hela säljkåren!

När? Onsdagen den 16:e september kl 8.20 på Zoom.

Anmäl dig här.

De senaste nyheterna

22 april

Demokratifrågor – Aktuellt ämne våren 2026

Demokrati är inget vi har fått en gång för alla. Det är en färskvara som kräver ständigt engagemang. Men hur pratar vi egentligen om svåra frågor som yttrandefrihet och samhällsansvar i en tid där samtalsklimatet har hårdnat? Här får du tips på några föreläsare som inspirerar, utmanar och påminner oss om varför de demokratiska värderingarna är en av våra viktigaste kompasser.

28 maj 2026 07:45

Om ledarskap – ett samtal med Therese Alshammar och Aaron Kroon, lett av Peter Jihde

Välkommen på ett inspirerande samtal om ledarskap, på Sheraton Stockholm Hotel!

26 mars

MySpeakers Nyhetsbrev – Mars 2026

Vad trendar just nu? MySpeakers Nina Spegel lyfter tre aktuella ämnen i sin trendspaning – organisation, ledarskap och säkerhet.

20 mars

Välmående som strategi – En nyckel till starka team och hållbara resultat

Hur skapas egentligen framgångsrika samarbeten? Och vad krävs för att bygga team som inte bara presterar, utan också mår bra längs vägen, tillsammans?

Alla nyheter
Tillbaka
Nästa